Gify, linie

můj druhý blog o MJ.... zde

Gify, linie


Gify, linie


životopis-Pierce Brosnan

25. ledna 2009 v 18:26 | Michelle

Pierceho otec Thomas opustil rodinu, když mu byl jeden pouze rok. Jeho matka May ho nechala u Pierceho babičky. Ta na něho neměla moc času a tak navštěvoval katolický internát. Na který nemá moc dobré vzpomínky. V jedenácti letech si ho k sobě vzala matka, se kterou žil v Londýně. Po ukončení školy pracoval jako taxikář, reklamní kreslíř a v jednom cirkusu taky jako polykač ohně. Mladý Pierce se velice zajímal o divadlo. Herectví studoval v londýnském Drama Center.

Svou kariéru začínal v York Theatre Royal. Po šesti měsících již dostal první roli v britské premiéře hry Tennessee Williamse - The Red Devil Battery Sign, uvedené nejprve na jevišti Roundhouse a pak ve Phoenix Theatre. V roce 1977 se oženil s herečkou Cassandrou Harris. Ta měla už dvě děti z prvního manželství, které Pierce přijal za vlastní. V roce 1983 se jim narodil ještě syn Sean. Poprvé si před kamerou zahrál irského teroristu v dramatu Dlouhý nebezpečný pátek. Roku 1981 dostal první velkou šanci - roli Roryho O'Maniona v miniseriálu Manionové v Americe a později si zahrál elegantního soukromého detektiva v úspěšném romantickém kriminálním seriálu Remington Steele (1982 - 1987). Roku 1986 musel odmítnout nabídku producenta Alberta R. Broccoliho na roli tajného agenta Jamese Bonda, neboť smlouva se společností NBC na seriál Remington Steele mu nedovolila pracovat pro nikoho jiného. Po čtrnácti letech manželství Cassandra Harris umírá na rakovinu a Pierce zůstává se třemi dětmi sám. Dlouho se nemohl se smrtí své milované ženy vyrovnat, denně jí nosil na hřbitov růže a povídal si s ní. To ho ale neodradilo od hraní, a tak si zahrál londýnského gentlemana Philease Fogga, vítěze velkolepé cestovatelské sázky, v seriálu Kolem světa za 80 dní, podle dobrodružného románu Julese Verna.

A dále pak uhlazeného boháče Stuarta, soupeřícího s nešťastným hercem o přízeň jeho bývalé ženy v rodinné komedii Mrs. Doubtfire - Táta v sukni. Největší pozornost na sebe připoutal roku 1995, kdy převzal roli nejproslulejšího tajného agenta všech dob Jamese Bonda ve filmu Zlaté oko. A do dnešní doby natočil již další tři bondovky (Zítřek nikdy neumírá, Jeden svět nestačí a Dnes neumírej). V roli Jamese Bonda by si měl zahrát ještě jednou (měla by jít do kin v roce 2005).

Dále si zahrál ve filmech Rozpoutané peklo, Robinson Crusoe, Aféra Thomase Crowna (to je jen pár nejznámějších filmů). V roce 1994 se seznámil s novinářkou a bývalou modelkou Keely-Shaye Smith, kterou si po několika nevydařených pokusech vzal v roce 2001. S ní má dva syny (Dylena a Parise Bechetta). 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama